Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır ?

ZEBRA PERDE TEMİZLİĞİ

 

Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır ?

Perde modelleri her evin önemli bir ihtiyacı olması ile birlikte dekorasyonda da önemli bir ayrıntıdır. Önceki yıllarda korniş sistemi ile pencerelere monte edilen tül ve fon perdeler kolaylıkla yıkanıp geri takılabiliyordu. Günümüz de ise farklı perde tasarımları mekanizmalı olanları ise bayanlara biraz iş çıkartabiliyor. Evde zebra temizliği nasıl yapılır diye merak edenler için işinize yarayacak bilgileri sizler için paylaşıyoruz.

zebra-perde-modelleri-11-2-jpg

Zebra perdeler, pratik kullanımı ve zengin kumaş seçenekleri ile hayatımızı kolaylaştıran perde modelleridir.Yapıldığı malzeme sebebiyle sık kirlenmezler. Toz emmeyen özel ipliklerden üretilmektedirler. Sıkça hareket ettirildikleri için de üzerlerinde toz barınması kolay değildir. 

zebra-perde-modelleri-28-3-jpg

Zebra Perde Kullanımında Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Zebra perde, diğer tül perdelere göre biraz daha dikkat ve özenli kullanılmalıdır. Bu tip perdeler mutfakta kullanıldığında, mutfağın havalandırması yeterince güçlü olsa bile evin diğer bölümlerindeki perdelere göre çabuk kirlenebilecektir. Bu nedenle mutfağınızda bu tip perdelerden kullanmayı düşünüyorsanız kumaşın silinebilir olmasına dikkat etmelisiniz. Zebra perdelerin silinerek temizlenmesi önemlidir. Silme işlemi dışında yıkayarak temizlik önerilmez. Yıkama işlemi zebra perdeler zarar verebilir. Çok kirlenmemesi için 5-6 haftada bir silmeniz yeterli olacaktır. 

perdesil_87984800

     Zebra perde kumaşları özel apre teknolojisi ile üretildiğinden temizliği yine bu tekniğe uygun temizlik ürünleri ile yapılmalıdır. Türkiye'nin İlk Perde Temizleyicisi PERDESİL ile sizlerde zebra perdelerinizi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Yapmanız gereken perdesil'i zebra perdenize sıkıp temiz bir bez ile silmektir. İçeriğindeki anti bakteriyel özel formulü sayesinde perdelerinizi ilk günkü gibi tertemiz yaparken mikroplara karşı tam koruma sağlar.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir