Stor Perde ile Zebra Perde Arasındaki Farklar Nelerdir?

Perde alışverişi esnasında tükecilerden gelen stor perde mi yoksa zebra perde mi kullanmalıyım? sorusu olmuştur. Bu makalemizde stor perde ve zebra perde arasındaki farklardan bahsedeğiz.

Stor Perde
Stor perdeler de polyester iplikten üretilen kumaşlar kullanılmaktadır.Bu kumaşlar apre teknolojisi ile serleştirilir ve kolay kolay kirlenmezler. Eğer temizlenmek istenirse iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Birinci yöntem perdeleri ıslak bir zemine yatırıp su ve deterrjan yardımı yıkamaktır.Bu yöntem eğer dikkat edilmezse kumaşta kırılmalara neden olmaktadır. İkinci yöntem ise stor perde kumaş temizliği için özel üretilen temizlik ürünü PerdeSil ile perdelerinizi yerinden çıkartmadan kolayca temizleyebilirsiniz. Polyester stor perde temel ihtiyaçlar için yeterli ve ucuz perde sistemdir, işyerleri ve evlerin yanı sıra oteller, restoranlar, hastaneler ve eğitim kurumlarında kolaylıkla tercih edilebilir.

Zebra Perde
Zebra perdeler de stor perde de olduğu gibi polyester iplikten üretilen kumaşlar kullanılmaktadır. Zebra perde kumaşları file zemin üzerine dokuma ve boşluklardan oluşmaktadır. İki kat imal edilen zebra perdeler hem tül hemde güneşlik olarak kullanılır. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir